fbpx

Barciany, POLSKA. Zamek germańskich rycerzy na sprzedaż

O zamku

Średniowieczny Zamek Krzyżacki jest doskonałym przykładem architektury militarnej Zakonu Krzyżackiego – jednego z najlepiej zachowanych zamków konwentualnych (tj. Budowli wzniesionej jako siedziba władzy terytorialnej i rycerzy stanowiących jej załogę).

Zamek położony jest w jednym z najpiękniejszych regionów Polski – Mazurach, w sąsiedztwie wielu atrakcji turystycznych oraz miejscowości zaliczanych do topowych mazurskich lokalizacji.

Nieruchomość ma nieregularny kształt, dogodny pod zabudowę inwestycyjną i jest nieznacznie zdywersyfikowany pod względem ukształtowania terenu. Dojazd do Nieruchomości jest bardzo dobry, w tym bezpośredni dostęp do drogi publicznej. W bezpośrednim sąsiedztwie Nieruchomości nie występują źródła zanieczyszczeń lub innych uciążliwości, które mogłyby mieć istotny wpływ na warunki życia ludzi i degradację środowiska.

 • Zamek posiada własne jezioro, przez które można dopłynąć do centrum Barcian, gdzie znajduje się zabytkowy kościół. Obecnie jezioro jest częściowo zarośnięte / podmokłe, istnieje jednak możliwość odtworzenia zbiornika wodnego.
 • Powierzchnia użytkowa budynku możliwa do uzyskania po zakończeniu robót: 12 835 m2.
 • Atrakcyjna z punktu widzenia potencjalnego Inwestora powinna być możliwość pozyskania środków z dotacji unijnych i krajowych na realizację planowanych inwestycji.
 • Przedmiotowa działka posiada przeznaczenie: tereny instalacji i zieleni związane z funkcjonowaniem Zamku.

 

ZAMEK TO IDEALNE MIEJSCE DLA PROJEKTÓW INWESTYCYJNYCH NASTĘPUJĄCYCH TYPÓW:

 • Hotel
 • Miejsce organizacji konferencji i wydarzeń kulturalnych
 • Miejsce do uprawiania sportu i rekreacji (możliwość odtworzenia jeziora wokół Zamku wraz z plażą i wykorzystania go jako odnawialnego źródła energii przy pomocy środków unijnych).

 

PRACE WYKONANE JUŻ DLA NIERUCHOMOŚCI:

 • Dopływ i odpływ ze zbiornika wodnego
 • Uzyskano zgodę na wykorzystanie wody do utworzenia jeziora
 • Renowacja murów zamkowych z uwzględnieniem zaleceń konserwatora zabytków
 • Badania archeologiczne i geologiczne na Nieruchomości
 • Ocena
 • Zezwolenie na przeprowadzenie remontu wewnątrz Zamku.

Lokalizacja

Barciany to duża mazurska wieś położona 18 km na północ od Kętrzyna i zaledwie 8 km na południe od granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Powiat kętrzyński, dzięki swojemu wyjątkowemu położeniu w regionie Wielkich Jezior Mazurskich, jest doskonałym miejscem do rozwoju inwestycji krajowych i zagranicznych, w tym turystycznych i usługowych.

W bezpośrednim otoczeniu Nieruchomości znajdują się zabudowania mieszkaniowo-osadnicze oraz niezabudowane tereny rolnicze. Od północy okolice Zamku tworzą zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, grunty rolne i wody stojące, od wschodu – ulica Wiosenna i osiedle mieszkaniowe, od południa Nieruchomość graniczy z ul. Wiosenną i dalszymi terenami rolnymi. natomiast od zachodu zabudowania gospodarcze dawnego PGR.

Historia

Pierwsze prace przy budowie Zamku rozpoczęto prawdopodobnie już przed 1380 rokiem, a ostatecznie zakończono w trzech etapach, trwających do lat dwudziestych XIV wieku.

Zamek pozostał siedzibą prokuratury i pod komendą w Rynie zyskał duże znaczenie militarne jako ważny punkt wypadowy dla Krzyżaków, z którego mogli szturmować sąsiednią Litwę. W 1455 r., Na początku wojny trzynastoletniej, zamek został spalony, później był kilkakrotnie zajmowany przez różne wojska, a nawet chłopów, którzy w 1458 r. Siłą zbrojną zdobyli twierdzę bez obrońców. Po sekularyzacji Zakonu Krzyżackiego Barciany stały się ośrodkiem ziem zarządzanych przez starostów książęcych, a zamek – ich siedzibą.

Więcej informacji o historii można znaleźć w naszej prezentacji: https://www.linkedin.com/posts/decisive-real-estate_barciany-castle-activity-6756898993793503232-kO4b

Zobacz pozostałe nieruchomości

Stacje benzynowe – Gdańsk, Inowrocław

DECISIVE REAL ESTATE’s offer includes two real estates that constitute unique investment opportunities – allowing you to invest your capital in one of the safest

Magazyn przy ul. Wał Miedzeszyński 168

Dear Sirs, herby we want to present new, exceptional, offer in portfolio of DECISIVE REAL ESTATE as an exclusive agent, situated in perfectly communicated part