fbpx

Barciany, POLSKA. Zamek germańskich rycerzy na sprzedaż

O zamku

Średniowieczny Zamek Krzyżacki jest doskonałym przykładem architektury militarnej Zakonu Krzyżackiego – jednego z najlepiej zachowanych zamków konwentualnych (tj. Budowli wzniesionej jako siedziba władzy terytorialnej i rycerzy stanowiących jej załogę).

Zamek położony jest w jednym z najpiękniejszych regionów Polski – Mazurach, w sąsiedztwie wielu atrakcji turystycznych oraz miejscowości zaliczanych do topowych mazurskich lokalizacji.

Nieruchomość ma nieregularny kształt, dogodny pod zabudowę inwestycyjną i jest nieznacznie zdywersyfikowany pod względem ukształtowania terenu. Dojazd do Nieruchomości jest bardzo dobry, w tym bezpośredni dostęp do drogi publicznej. W bezpośrednim sąsiedztwie Nieruchomości nie występują źródła zanieczyszczeń lub innych uciążliwości, które mogłyby mieć istotny wpływ na warunki życia ludzi i degradację środowiska.

 • Zamek posiada własne jezioro, przez które można dopłynąć do centrum Barcian, gdzie znajduje się zabytkowy kościół. Obecnie jezioro jest częściowo zarośnięte / podmokłe, istnieje jednak możliwość odtworzenia zbiornika wodnego.
 • Powierzchnia użytkowa budynku możliwa do uzyskania po zakończeniu robót: 12 835 m2.
 • Atrakcyjna z punktu widzenia potencjalnego Inwestora powinna być możliwość pozyskania środków z dotacji unijnych i krajowych na realizację planowanych inwestycji.
 • Przedmiotowa działka posiada przeznaczenie: tereny instalacji i zieleni związane z funkcjonowaniem Zamku.

 

ZAMEK TO IDEALNE MIEJSCE DLA PROJEKTÓW INWESTYCYJNYCH NASTĘPUJĄCYCH TYPÓW:

 • Hotel
 • Miejsce organizacji konferencji i wydarzeń kulturalnych
 • Miejsce do uprawiania sportu i rekreacji (możliwość odtworzenia jeziora wokół Zamku wraz z plażą i wykorzystania go jako odnawialnego źródła energii przy pomocy środków unijnych).

 

PRACE WYKONANE JUŻ DLA NIERUCHOMOŚCI:

 • Dopływ i odpływ ze zbiornika wodnego
 • Uzyskano zgodę na wykorzystanie wody do utworzenia jeziora
 • Renowacja murów zamkowych z uwzględnieniem zaleceń konserwatora zabytków
 • Badania archeologiczne i geologiczne na Nieruchomości
 • Ocena
 • Zezwolenie na przeprowadzenie remontu wewnątrz Zamku.

Lokalizacja

Barciany to duża mazurska wieś położona 18 km na północ od Kętrzyna i zaledwie 8 km na południe od granicy z Obwodem Kaliningradzkim. Powiat kętrzyński, dzięki swojemu wyjątkowemu położeniu w regionie Wielkich Jezior Mazurskich, jest doskonałym miejscem do rozwoju inwestycji krajowych i zagranicznych, w tym turystycznych i usługowych.

W bezpośrednim otoczeniu Nieruchomości znajdują się zabudowania mieszkaniowo-osadnicze oraz niezabudowane tereny rolnicze. Od północy okolice Zamku tworzą zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, grunty rolne i wody stojące, od wschodu – ulica Wiosenna i osiedle mieszkaniowe, od południa Nieruchomość graniczy z ul. Wiosenną i dalszymi terenami rolnymi. natomiast od zachodu zabudowania gospodarcze dawnego PGR.

Historia

Pierwsze prace przy budowie Zamku rozpoczęto prawdopodobnie już przed 1380 rokiem, a ostatecznie zakończono w trzech etapach, trwających do lat dwudziestych XIV wieku.

Zamek pozostał siedzibą prokuratury i pod komendą w Rynie zyskał duże znaczenie militarne jako ważny punkt wypadowy dla Krzyżaków, z którego mogli szturmować sąsiednią Litwę. W 1455 r., Na początku wojny trzynastoletniej, zamek został spalony, później był kilkakrotnie zajmowany przez różne wojska, a nawet chłopów, którzy w 1458 r. Siłą zbrojną zdobyli twierdzę bez obrońców. Po sekularyzacji Zakonu Krzyżackiego Barciany stały się ośrodkiem ziem zarządzanych przez starostów książęcych, a zamek – ich siedzibą.

Więcej informacji o historii można znaleźć w naszej prezentacji: https://www.linkedin.com/posts/decisive-real-estate_barciany-castle-activity-6756898993793503232-kO4b

Zobacz pozostałe nieruchomości

Pałac pod Kampinosem

Previous Next The Palace nearby Kampinos Forest The Palace with almost 7 hectares of amazing garden and the lake is at the same time located

Stacje benzynowe – Gdańsk, Inowrocław

DECISIVE REAL ESTATE’s offer includes two real estates that constitute unique investment opportunities – allowing you to invest your capital in one of the safest